7 OBSZARÓW SZCZĘŚCIA

Strollercize – czyli ćwiczenia z wózkiem dla młodych mam

Młode mamy, które poszukują sposobu na połączenie opieki nad dzieckiem z aktywnością fizyczną, często decydują się na ćwiczenia z wózkiem. Strollercize – na ten temat z pewnością warto dowiedzieć się nieco więcej!

 

bieganie-z-wozkiem
Strollercize to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

 

Strollercize – co to tak właściwie jest?

Ćwiczenia z wózkiem strollercize to forma treningu, w której mama wykorzystuje wózek dziecięcy jako narzędzie do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Trening ten poprawia wytrzymałość, siłę i kondycję fizyczną, a jednocześnie umożliwia młodej mamie spędzenie z dzieckiem aktywnego czasu na świeżym powietrzu.

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia z wózkiem?

Większość mam ma problem z wygospodarowaniem wolnej chwili dla siebie. Ćwiczenia dla mam z dzieckiem to doskonały sposób na poprawę swojej kondycji, a jednocześnie – zacieśnienie więzi z maluchem. Korzyści z treningu strollercize są naprawdę liczne i obejmują między innymi: 

  • aktywność fizycznąćwiczenia z wózkiem z strollercize pozwalają mamom na utrzymanie kondycji i regularną aktywność fizyczną nawet w momencie, kiedy przebywają z dzieckiem. Dzięki temu nie muszą martwić się o wygospodarowanie czasu na ćwiczenia – trening mogą przeprowadzić nawet podczas codziennego spaceru,
  • spędzanie czasu z dzieckiem – trening strollercize to doskonały sposób na połączenie aktywności fizycznej z opieką nad dzieckiem. Wspólne przebywanie na świeżym powietrzu pozwala wzmocnić więź, a jednocześnie pozytywnie wpływa na kondycję psychofizyczną,
  • trening wszystkich partii ciała – odpowiednio przeprowadzony trening z wózkiem angażuje praktycznie wszystkie grupy mięśniowe organizmu – brzuch, ramiona, pośladki i nogi. To trening, który ujędrnia i wzmacnia całe ciało,
  • poprawa samopoczucia – młode mamy często narzekają na obniżone samopoczucie i brak energii do działania. Ćwiczenia strollercize pozytywnie wpływają na poziom energii i samopoczucie, a jednocześnie pozwalają redukować stres i zwiększać poczucie satysfakcji.

 

cwiczenia-z-dzieckiem
Trening z dzieckiem poprawia samopoczucie młodej mamy

 

Strollercize – w jaki sposób ćwiczyć?

Aby trening z wózkiem przyniósł oczekiwane efekty, warto wiedzieć, w jaki sposób powinny przebiegać ćwiczenia z niemowlakiem. Otóż osoby, które planują trening dla mam, powinny pamiętać o tym, aby rozpocząć go od krótkiej rozgrzewki. Jej zadaniem jest przygotowanie ciała na aktywność fizyczną. W tym celu można wykonać kilka prostych ćwiczeń rozciągających, które rozgrzeją mięśnie i zminimalizują ryzyko bolesnych kontuzji i urazów.

Warto zwrócić uwagę także na wybór odpowiedniego miejsca dla ćwiczeń. Najlepsze jest płaskie, bezpieczne miejsce do treningu. Może być to własny ogród, park lub las. Ważne, aby unikać niebezpiecznych terenów i ruchliwych ulic – czyli miejsc, gdzie trzeba zachować ciągłą uwagę w celu uniknięcia potencjalnego zagrożenia.

Podczas treningu z wózkiem strollercize to bezpieczeństwo powinno odgrywać pierwszorzędną rolę. Przed rozpoczęciem ćwiczeń każda mama powinna upewnić się, że dziecko jest dobrze zabezpieczone w wózku. Przed każdym ćwiczeniem należy uruchomić hamulec wózka i unikać gwałtownych ruchów

Nawet najlepsze treningi z czasem mogą się znudzić, jeśli nie będą odpowiednio zaplanowane. Planując trening strollercize warto postawić na różnorodne ćwiczenia, które pozwolą uniknąć monotonności i uczucia nudy. Dodatkowo – ćwiczenia to będą wspierać różne partie mięśniowe, co pozwala równomiernie wyrzeźbić sylwetkę.

trening-z-dzieckiem
Codzienny trening z wózkiem może przynieść zaskakujące efekty dla naszej sylwetki

Same ćwiczenia to nie wszystko!

Młode mamy, które chcą utrzymać swój organizm w dobrej kondycji i zdrowiu, powinny wiedzieć, że ćwiczenia to nie wszystko. Równie ważna jest zbilansowana i zróżnicowana dieta, która dostarcza do organizmu niezbędnych witamin i składników odżywczych.

Zwłaszcza kobiety, które są aktywne fizycznie, powinny dbać o swój jadłospis. Przykładowo, jeśli dokuczają im bolesne skurcze łydek, zwłaszcza po zakończeniu treningu, mogą zdecydować się na odpowiednio dobraną suplementację. Preparat ProSkurcz pozwala zminimalizować ryzyko bolesnych skurczów, zwłaszcza w przypadku ćwiczących mam.

 

proskurcz-kup

 

Połączenie zbilansowanej diety oraz treningu strollercize to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Nawet te mamy, którym ciężko wygospodarować w ciągu dnia wolną chwilę dla siebie, ćwiczenia z wózkiem mogą wykonać przy okazji codziennego spaceru. W ten sposób wszyscy – zarówno mama, jak i dziecko – są szczęśliwi, zadbani i zadowoleni.

(0 Votes)

DrGaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱