7 OBSZARÓW SZCZĘŚCIA

Czy warto inwestować w rozwój osobisty?

Odpowiedź na pytanie, po co się rozwijać, coraz częściej bywa twierdząca i to w różnych środowiskach i zakątkach świata. Inwestowanie w samorozwój stanowi nie tylko rodzaj wewnętrznego ubogacenia, które podnosi poczucie własnej wartości, ale często też przekłada się na korzyści w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym. Obecnie do wyboru jest wiele możliwości rozwoju poprzez kursy językowe, różnego rodzaju szkolenia i rozwijanie swojego hobby.

rozwoj-osobisty

Czym jest rozwój osobisty i dlaczego jego pielęgnowanie jest aż tak ważne?

Samorozwój jest określeniem, które obejmuje wiele różnych dziedzin i sfer życia. To zwiększenie umiejętności i kompetencji w określonej dziedzinie oraz poprawa jakości życia. Rozwój osobisty może przejawiać się w wielu różnych aspektach. Najczęściej obejmuje rozwijanie i kształtowanie posiadanych zdolności i talentów, umiejętności interpersonalnych i własnego potencjału.

Jednak inwestowanie w samorozwój to także nauka odpoczynku, organizacji czasu wolnego i godzin przeznaczonych na pracę oraz zdobywanie nowej wiedzy. Nieodłączną częścią rozwoju osobistego jest nauka nowych rzeczy i podnoszenie kwalifikacji, co często ściśle wiąże się z awansowaniem lub całkowitym przebranżowieniem się. Na rozwój osobisty składa się sportowa rutyna, pokonywanie własnych słabości, czytanie książek i uprawianie hobby. To także udział w szkoleniach, kursy językowe i poszerzanie horyzontów.

jak-dbac-o-rowoj-osobisty

Po co się rozwijać?

Wśród nas z pewnością można spotkać osoby, które cieszą się ze swojego życia, pracy i posiadanej wiedzy. Nie odczuwają potrzeby samodoskonalenia. Często ich życie składa się z niemalże identycznych dni. Mają poukładane życie, ale codzienna rutyna może prowadzić do znudzenia, niechęci, apatii, co często odbija się na relacjach rodzinnych i społecznych. Rutyna wpływa na zmniejszenie wiary w siebie i ogólne poczucie zadowolenia z życia. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak dbać o rozwój osobisty i co może nam dać inwestowanie w samorozwój.

Rozwój osobisty zwiększa poczucie samoświadomości, kontroli nad życiem i wpływem na to, co nas otacza i jak wygląda nasze życie. To stopniowa nauka dostrzegania i skupiania się na swoich mocnych stronach i pracy nad słabymi oraz kształtowanie pewności siebie, której obecnie tak wielu ludziom brakuje. Czytanie książek, wyznaczanie sobie kolejnych, małych celów w uprawianiu sportów i osiąganie ich, realizacja wymarzonego hobby, nauka języka i rozwój kompetencji zawodowych.

czytanie-ksiazek-samorozwoj

Jak dbać o rozwój osobisty i od czego zacząć?

Aby spełnić swoje marzenia i ambicje warto przemyśleć, jak planować rozwój osobisty. Niektórzy w przypływie emocji próbują od razu wszystkiego na raz, przez co szybko się zniechęcają, męczą, a postawionych wysoko poprzeczek nie udaje się przeskoczyć. Wówczas uzyskujemy efekt odwrotny do zwiększenia wiary w siebie.

Kluczowa jest dobra organizacja i plan działania. Warto najpierw zastanowić się, co nas interesuje, co chcielibyśmy osiągnąć zawodowo, a czego potrzebujemy, aby to osiągnąć. Jeśli nie mamy sprecyzowanego hobby, warto zainspirować się osobami, które obserwujemy np. w social mediach. Być może jest coś, czego zawsze chcieliśmy spróbować, ale brakowało nam odwagi do zrobienia pierwszego kroku. Może to być zaplatanie makramy, puzzle, kurs florystyczny, jazda konna, szkolenia zawodowe, czy dziesiątki innych rzeczy.

Planowanie zadań, stawianie sobie celów i metoda małych kroków to klucz do skutecznego pozyskiwania wiedzy, zdobywania umiejętności o solidnych podstawach i osiągnięcia sukcesu.

samorozwoj

Czy odpoczynek i relaks może być rozwojem osobistym?

Wiele osób nie jest w stanie skutecznie rozwinąć swoich umiejętności przez natłok czynności i zadań. Tymczasem dla zachowania równowagi wewnętrznej kluczowa jest nauka odpoczynku i regeneracja. Doskonałą inwestycją w samorozwój może być joga, zgłębienie tajników kulinarnych i przejście na zdrowszą dietę oraz poświęcenie większej uwagi swojemu organizmowi.

W natłoku codziennych spraw i podczas zdobywania wiedzy ważne jest też wsparcie układu nerwowego i całego organizmu, któremu nie może zabraknąć cennych witamin, związków mineralnych i pierwiastków. Doskonałym wsparciem diety jest DR Gaja ProMagnez. To suplement w saszetkach zawierający magnez w postaci łatwo przyswajalnego cytrynianu, który  przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia organizmu.

 

 

(0 Votes)

DrGaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱