7 OBSZARÓW SZCZĘŚCIA

Aqua aerobik – jakie ma zalety?

Aktywność fizyczna powinna być obowiązkowym elementem codziennego rozkładu dnia. Wielu osobom trudno jest zmotywować się do regularnych ćwiczeń lub też niektóre dolegliwości uniemożliwiają uprawianie określonych rodzajów sportu. Jedną z ciekawych i przyjemnych form ruchu może być gimnastyka w wodzie. Sprawdź, dlaczego warto wybrać aqua aerobik na odchudzanie i na czym polega gimnastyka w basenie.

Czym jest aqua aerobik?

Aqua aerobik to fitness odbywający się w basenie. Łączy w sobie gimnastykę korekcyjną z elementami fitnessu i pływaniem. Ćwiczenia w wodzie są alternatywą dla standardowych form takiej aktywności i dostępne właściwie dla każdego. Ponadto gimnastyka w wodzie jest bezpieczniejsza pod względem zminimalizowania ryzyka wystąpienia kontuzji i odciążenia stawów. Dzięki temu aqua aerobik jest zalecany także w przebiegu rehabilitacji lub jako forma aktywności po przebytych urazach.

Bardzo popularny jest również aqua aerobik w ciąży i w przypadku osób cierpiących na problemy z kręgosłupem. Wykonywanie ćwiczeń w wodzie jest zdecydowanie mniej obciążające dla ciała, a przynosi podobne, a nawet lepsze efekty. Podobnie jak po tradycyjnych formach ćwiczeń, po aqua aerobiku poprawia się sylwetka, znikają nadprogramowe kilogramy, a ogólna kondycja organizmu ulega znacznej poprawie.

Dla kogo ćwiczenia w wodzie to idealny wybór?

Gimnastyka w wodzie to doskonała propozycja zwłaszcza dla osób cierpiących na otyłość i nadwagę, dla których wiele innych form aktywności może stanowić problem. Aqua aerobik znacznie ułatwia wykonywanie poszczególnych czynności, co korzystnie wpływa na sylwetkę i pracę organizmu. Aqua aerobik to także doskonałe ćwiczenia na cellulit. Jeżeli Twoim marzeniem są wyszczuplone uda bez niechcianej skórki pomarańczowej, gimnastyka w basenie będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Aqua aerobik to także świetna propozycja dla osób, które chcą rozpocząć regularne uprawianie aktywności fizycznej i nie mają jeszcze zbyt dobrej kondycji. Dzięki gimnastyce w wodzie można ją stosunkowo łatwo zbudować i zdecydowanie mniejszym wysiłkiem niż przy wykonywaniu tradycyjnych ćwiczeń fitness. Aqua aerobik umożliwia jednoczesne ćwiczenie wielu partii mięśni, redukcję masy ciała i kształtowanie wymarzonej figury.

Aqua aerobik – skuteczne ćwiczenia w niskiej cenie

Ponadto aqua aerobik to jednocześnie niedroga forma aktywności fizycznej, która nie wymaga inwestowania w żadne dodatkowe akcesoria. W ramach prowadzonych zajęć w obiektach z basenem i wykupionego karnetu do dyspozycji ćwiczących są specjalne przyrządy. To najczęściej rurki z pianki, makarony, pasy wypornościowe, czy piankowe hantle.

W zakresie uczestnika pozostaje tylko kwestia tego, jak się ubrać na aqua aerobik. Wystarczy tu standardowy strój kąpielowy i czepek. Zalecaną wersją jest w tym przypadku kostium jednoczęściowy. Aqua aerobik jest też formą ćwiczeń, którą można uprawiać przez cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Ile trwa aqua aerobik?

Gimnastyka w basenie może być prowadzona na różnych poziomach intensywności ćwiczeń w zależności od kondycji i zaawansowania osób ćwiczących. Ćwiczenia w wodzie mogą też odbywać się w formie tematycznej, takiej jak np. aqua zumba lub inne zajęcia prowadzone w rytm konkretnego typu muzyki czy programu relaksacyjnego.

Średnio aqua aerobik na odchudzanie trwa 40-50 minut. Każdy trening składa się zawsze z rozgrzewki, właściwych ćwiczeń prowadzonych zgodnie z planem danych zajęć oraz rozciągania. W ofercie wielu ośrodków z basenem istnieje możliwość wyboru nie tylko poziomu intensywności zajęć z aqua aerobiku, ale też programu, który pozwala skupić się na konkretnym problemie, takim jak np. wyszczuplenie brzucha, wzmocnienie mięśni czy ćwiczenia wspomagające kręgosłup. Pierwsze efekty aqua aerobiku można zauważyć już po udziale w kilku spotkaniach.

Podczas uprawiania aktywności fizycznej kluczowe jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla organizmu, zwłaszcza poprzez uzupełnianie minerałów takich jak magnez, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Doskonałą propozycją przy korzystaniu z zajęć aqua aerobiku będzie suplement diety DR Gaja ProSkurcz. To kompleks minerałów wspomagający pracę mięśni, w skład którego wchodzą magnez, wapń i potas. Dzięki wygodnym saszetkom uzupełnienie elektrolitów jest proste i komfortowe. Zawartość saszetki wystarczy wymieszać z wodą.

DR Gaja ProSkurcz to propozycja codziennego wsparcia dla osób podatnych na stres, zapewniając utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych dzięki zawartości magnezu. Jest to również pomoc dla tych, którzy długo przebywają w jednej pozycji, ponieważ wapń pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego. Zapracowani mogą liczyć na wsparcie metabolizmu energetycznego dzięki magnezowi. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w możliwie najlepszy sposób zadbać o prawidłowy poziom kluczowych minerałów w organizmie.

(0 Votes)

DrGaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱