7 OBSZARÓW SZCZĘŚCIA

Pamiętajmy o naszych dziadkach!

Pamiętajmy o naszych dziadkach!

W napiętym grafiku codziennych zajęć, każdy powinien znaleźć czas, aby odwiedzić dziadków w dniu ich święta. Warto wcześniej zastanowić się, jak spędzić ten dzień, by sprawić przyjemność zarówno im, jak i sobie.

Warto gdzieś… wyskoczyć!

Jeśli dziadkowie zazwyczaj spędzają czas w domu, Dni Babci i Dziadka to idealna okazja, aby zabrać ich w jakieś ciekawe miejsce. Seans w kinie, zabawny spektakl w teatrze czy warsztaty kulinarne – jest wiele ciekawych możliwości, które z pewnością spodobają się naszym dziadkom. Coraz częściej z okazji święta naszych seniorów organizowane są przeróżne wydarzenia, połączone często z występami artystów. Znajdziemy też warsztaty taneczne czy plastyczne.

Również obiad w ciekawej restauracji może być miłą niespodzianką. Babcia z Dziadkiem na pewno ucieszą się, gdy ukochana wnusia lub wnuczek zabiorą ich w jakiejś wyjątkowe miejsce. Może zamiast pichcenia od rana w kuchni czy pieczenia ciast dla ukochanych wnuków, tym razem my się zrewanżujemy?

Możemy też zabrać ich na dobrą kawę do kawiarni czy pyszny deser do cukierni, albo po prostu na spacer.

W domu też może być ciekawie

Nie zawsze wiek czy zdrowie naszych seniorów pozwala jednak na wyjście, warto wtedy pomyśleć jak możemy przyjemnie spędzić wspólne chwile w domu.

Dziadkowie docenią z pewnością nawet zwykłe odwiedziny na kawę czy herbatę. Wystarczy, że znajdziemy chwilę, aby wpaść do nich i porozmawiać. Przejrzymy z nimi albumy ze zdjęciami, powspominamy dawne czasy. Starszym osobom często brakuje takiej rozmowy i obecności bliskich.

Możemy jednak też coś zrobić wspólnie, wypróbować nowe przepisy kulinarne, np. upiec ciasteczka, a potem je razem udekorować, zagrać razem w ciekawą planszówkę, scrabble czy ułożyć puzzle. Wieczorny seans filmowy to też dobry pomysł, by pobyć razem. Wybierzmy coś lekkiego, zabawnego, a może wzruszającego?

Oryginalne pomysły na oryginalne prezenty

Pomyślmy też o jakimś drobiazgu. Nie kupujmy go jednak na ostatnią chwilę, zastanówmy się dobrze zanim coś wybierzemy. Prezent nie musi być drogi, ale niech będzie wyjątkowy, coś co sprawi im przyjemność.

Dziadkowie uwielbiają zdjęcia, album, foto książkaścienny kalendarz ze zdjęciami wnuków, wspólna fotografia w własnoręcznie wykonanej ramce, jest wiele możliwości, aby sprawić im przyjemność i być z nimi na co dzień, chociażby w ten sposób. Jeśli jednak chcemy przygotować dla dziadków coś naprawdę wyjątkowego, możemy np. przejrzeć zdjęcia rodzinne, uporządkować je chronologicznie i kupić piękny album. Ważne, by fotografie przedstawiały najważniejsze i najbardziej wzruszające momenty w naszym i ich życiu. Umieśćmy je w albumie, poopisujmy, możemy też dodać własnoręcznie przez wnuki zrobione rysunki lub inne pamiątki. Taki prezent wzruszy każdego.

Wspólne sesja zdjęciowa to także świetne rozwiązanie! Możemy organizować ją co roku, wystarczy dobry aparat, będzie nie tylko dobra zabawa, ale i cudowna pamiątka.

Doskonałym prezentem dla naszych seniorów, będą też produkty, które zadbają o ich zdrowie i dobre samopoczucie, miód manuka lub gryczany, olej z czarnuszki czy sok z aloesu, to też dobry wybór.

Nie tylko wnuki

Dziadkowie to ogromna pomoc i wsparcie przede wszystkim dla rodziców małych pociech. Oni także nie powinni zapominać o dziadkach w tym dniu – to doskonała okazja, by podziękować i zrewanżować się za ich miłość i troskę.

Zasłużony odpoczynek w pięknym miejscu, będzie na pewno cudowną niespodzianką. Wiele ośrodków i hoteli dysponuje szerokim wachlarzem usług odnowy biologicznej. Kilkudniowy relaks w atrakcyjnym miejscu, karnet do SPA czy wycieczka, to idealny plan dla dwojga starszych osób, które w nowym otoczeniu spędzą zasłużenie czas. To także okazja, aby poznali nowe miejsca, smaki, ludzi, zwyczaje.

Pamiętajmy o naszych dziadkach!

Nieważne jednak jaki sposób wybierzemy, aby spędzić Dzień Babci i Dziadka, jaki upominek im podarujemy – ważne aby o nich pamiętać i mieć zawsze w swoim sercu.

(0 Votes)

Dr Gaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱