SZKOLENIA

Rozdział V: Rozwój osobisty - dr Agata Matuszewska-Kubicz

 

Dyplom uczelni wyższej, certyfikaty językowe, ukończona edukacja formalna czy nawet doświadczenie w branży – elementy te nie zawsze mogą być wystarczające do zdobycia i utrzymania satysfakcjonującej nas pracy. W dobie konieczności uczenia się przez całe życie i aktualizowania swojej wiedzy ważna staje się również dbałość o swój rozwój osobisty. Współczesne organizacje coraz częściej wymagają od swoich pracowników wykazywania się kompetencjami miękkimi, które nie były priorytetem dla kształcenia akademickiego. W rozdziale „Relacje międzyludzkie” omówione zostaną kompetencje dotyczące związków z innymi ludźmi; w tym natomiast, zatytułowanym "Rozwój osobisty" skupimy się na naszym osobistym funkcjonowaniu. Skoncentrujemy się tutaj na wybranych kompetencjach miękkich, które wymieniane były również jako kluczowe kompetencje na rynku pracy w przyszłości: inteligencja emocjonalna, kreatywność, radzenie sobie ze stresem i umiejętności organizacyjne.

 

rozwój osobistyW piątym rozdziale książki "Szczęście - mity i fakty. W poszukiwaniu mądrego życia" skupiamy się właśnie na kompetencjach miękkich i ich harmonijnym rozwoju. Autorka rozdziału, dr Agata Matuszewska-Kubicz pokazuje między innymi:

- Dlaczego to właśnie kompetencje miękkie są nazywane "kompetencjami przyszłości"?
- Czym jest inteligencja emocjonalna?
- Jak rozwijać kreatywność?
- Jak umiejętnie zarządzać stresem?
- W jaki sposób planować codzienne aktywności i "panować nad czasem"?

Pamiętajcie, że pełny rozdział "Rozwój osobisty" możecie pobrać zupełnie za darmo! Wystarczy, że klikniecie w poniższy link, a uzyskacie dostęp do blisko 40 stron wiedzy na temat rozwoju osobistego, kompetencji miękkich, zarządzania czasem i stresem. A zatem, zdecydowanie warto!

rozwój osobisty agata matuszewska kubicz ebook

(0 Votes)

Dr Gaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱