SZKOLENIA

Rozdział IV: Sens pracy i kariery - Agata Matuszewska-Kubicz

 

Praca – większość z nas spędza w niej sporą część swojego dorosłego życia. Czasem daje spełnienie i satysfakcję, czasem wykonywana jest jedynie z finansowej konieczności. Jak właściwie zadbać o tę sferę życia? Jak rozwijać się zawodowo zgodnie z naszymi preferencjami? Planowanie rozwoju zawodowego zależne jest oczywiście w dużej mierze od etapu, w którym obecnie jesteśmy. Możemy być na przykład dopiero na początku kariery zawodowej i zadawać sobie pytanie, co tak naprawdę chcielibyśmy w życiu robić. Możemy również być na początku życia zawodowego, jednak mieć bardzo sprecyzowane plany na przyszłość. Możemy w końcu także stać przez dylematem zmiany, gdyż obecne zajęcie nie przynosi nam już satysfakcji.

 

praca i karieraW czwartym rozdziale książki "Szczęście - mity i fakty. W poszukiwaniu mądrego życia" podejmujemy temat pracy i rozwoju zawodowego. Dr Agata Matuszewska - Kubicz, psycholog organizacji, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych przedstawi rolę jaką odgrywa praca w całokształcie naszego życia, wskaże sposoby na zwiększanie dopasowania do miejsca pracy oraz osiągania większej satysfakcji z życia zawodowego. Co więcej, autorka rozdziału „Sens pracy i kariery” przedstawi trendy i kierunki rozwoju współczesnego rynku pracy, a także podpowie jak szukać wsparcia w obszarze zawodowym .

Pełny materiał rozdziałowy „Sens pracy i kariery” jest całkowicie darmowy. Dowiecie się z niego m.in. jak formułować długofalowe cele, jak sporządzić bilans własnych kompetencji, jak odkryć swoją osobowość zawodową, a także jak planować życie zawodowe na początku swojej kariery.


sens pracy i kariery

(1 Vote)

Dr Gaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱