Aktywność fizyczna nie ogranicza się tylko do intensywnych wysiłków i siłowni. Codziennie funkcjonowanie w zdrowiu i pełnej sprawności są niezwykle ważne dla organizmu. Jednak, aby o to zadbać i zawczasu skorygować pewne błędy trzeba podjąć inicjatywę, a tym samym poznać technikę i możliwości, które wspomogą pracę organizmu w odpowiednim dla niego rytmie. Kolejny ekspert rozdziału „Ruch i ciało” wyjaśni, dlaczego aktywność powinna stać się naszą codziennością oraz jak ją dostosować do własnego tempa ciała.
Nie trzeba nikogo przekonywać, iż poruszanie ciała stanowi niezbędny aspekt ludzkiej codzienności. Jest nierozłącznym elementem naszego życia. Nawet gdybyśmy się bardzo opierali nie da się spędzić więcej niż kilka minut bez ruchu. I to raczej głównie w czasie uprawiania dostępnej dla nielicznych zaawansowanej techniki medytacyjnej, np. vipassana. A tak naprawdę poprzez oddech nasze ciało porusza się nieustannie, choć może na co dzień się nad tym nie zastanawiamy.
Trzeci rozdział książki „Szczęście – mity i fakty. W poszukiwaniu mądrego życia” porusza ważne tematy dotyczące aktywności fizycznej. Dr Maciej Kozakiewicz, instruktor i prezes stowarzyszenia slow jogging Polska od 25 lat zgłębia tematykę holistycznego zdrowia i metod jego zachowania. Co więcej, jest organizatorem Letnich i Zimowych Festiwali Witalnych. Aktywność fizyczna i ruch, często kojarzy się z ciężkim trudem, zmęczeniem i zakwasami. Jednak istnieją sposoby, które są przyjemne, a przy tym równie ważne dla naszego ciała. W swoim rozdziale, ekspert przedstawia wiele ciekawych rozwiązań dla osób, które nie lubią się męczyć, pocić i uprawiać bardzo intensywnych treningów. Jak podkreśla mgr Maciej Kozakiewicz – aktywność fizyczna jest niezbędna w naszej codzienności dla lepszego samopoczucia i sprawności ruchowej, bo przecież „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Pełny materiał rozdziałowy „Ruch i ciało” jest całkowicie darmowy. Dowiecie się z niego m.in. dlaczego aktywność fizyczna stanowi niezbędny aspekt ludzkiej codzienności, ile minut ruchu dziennie zalecają specjaliści oraz jak ruch wpływa na plastyczność mózgu i utrzymanie funkcji poznawczych.