SZKOLENIA

Rozdział II: Dieta - Ilona Stępniak

 

Dawniej słowo „dieta”(z gr. diaita) oznaczało ogólnie styl życia, a więc oprócz sposobu odżywiania, także: odpowiednią ilość ruchu, sposób myślenia, kontakt z naturą czy też relacje międzyludzkie . W obecnych czasach dieta oznacza już tylko sposób odżywiania się. Jednak myśląc o zdrowiu i harmonii w życiu, musimy poważnie wziąć pod uwagę także pozostałe aspekty. Czy dieta faktycznie musi być trudem i ograniczeniem? A gdyby stała się świadomym wyborem, stylem życia, który będzie odwdzięczał się nam zdrowiem, sprawnością i jasnością umysłu na długie lata? Spróbujmy potraktować ten obszar naszego życia jako dar dany po to, aby nam służył, cieszył nas i chronił. Tylko takie podejście do zdrowego stylu życia przyniesie zamierzone efekty, a wraz z nimi – codzienną radość.

 

ilona stępniak dieta W drugim rozdziale książki "Szczęście - mity i fakty. W poszukiwaniu mądrego życia" podejmujemy temat diety i rozsądnego żywienia. Mgr Ilona Stępniak, promotor i coach zdrowego stylu życia i naturopata z dyplomem MEN pokazuje, że zdrowe odżywianie wcale nie musi kojarzyć się z wyrzeczeniami i trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. W zamian może być źródłem naszego dobrego samopoczucia, zdrowia, a nade wszystko - szczęścia, do którego chcemy Was przybliżyć poprzez każdy z rozdziałów naszej książki. 

Z rozdziału, który możecie pobrać zupełnie za darmo, dowiecie się m.in. na czym polega zdrowe odżywianie i jak wdrożyć jego reguły do naszego funkcjonowania. Poznacie także najbardziej popularne mity żywieniowe i sposoby ich zwalczania. Opowiemy Wam także o źródłach naszego dobrego samopoczucia w stosowanej przez nas diecie.

 
ilona stępniak dieta ebook

(0 Votes)

Dr Gaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱