Przepisy kulinarne Dr Gaja

cytrusowy napój z proskurczem

Cytrusowy napój z ProSkurczem

Skurcze mięśni to niezwykle popularna dolegliwość, która zdarza się każdemu z nas - bez względu na wiek, dietę czy poziom aktywności fizycznej. Warto więc pamiętać o naturalnych suplementach, które pozwolą nam znacząco zredukować ten problem. Przygotowaliśmy dla Was zatem prosty przepis na cytrusowy napój z ProSkurczem, który wesprze Was w walce ze skurczami mięśni. 

 

Składniki:

  • 2 saszetki ProSkurczu DrGaja
  • 20-30 ml gorącej wody (70 - 90°C)
  • 0,5 l wody wysokozmineralizowanej
  • 1 szt. limonki
  • 0,5 szt. pomarańczy
  • 1 łyżka miodu

 

Sposób przygotowania:

  1. Cytrusy dokładnie umyć i obrać, następnie pokroić w plastry.
  2. Zawartość saszetki wsypać do dzbanka/ butelki na wynos i rozpuścić w 20-30 ml gorącej wody (70 - 90°C), mieszać do całkowitego rozpuszczenia. 
  3. Następnie dolać zimnej wody i dodać pozostałe składniki.
  4. Całość połączyć, wstrząsnąć i gotowe!
(0 Votes)

mgr Milena Grzywińska

Promotorka zdrowego odżywiania i stylu życia. Ukończyła studia magisterskie w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Dietetyka w 2016 roku. W trakcie studiów odbyła liczne praktyki w placówkach szpitalnych, poradniach dietetycznych oraz zakładach produkcji żywności. Od tego czasu swoje doświadczenie poszerzała poprzez pracę w Poradni Chorób Metabolicznych, konsultacje pacjentów szpitalnych, a także opracowywanie indywidualnych jadłospisów. Prowadzi pacjentów klinicznych m.in. po zabiegach chirurgicznych, cukrzycowych, otyłych, z zaburzeniami hormonalnymi oraz alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. W wolnym czasie uwielbia testować nowe przepisy, którymi dzieli się ze swoimi pacjentami. Najważniejsza zasada to: szybko, zdrowo i smacznie.