Przepisy kulinarne Dr Gaja

pudding chia z witaminą c

Pudding chia z Witaminą C Pro

Co powiecie na pudding chia? To świetny pomysł na słoneczny deser, jak również lekkie, letnie śniadanie. Poniżej znajdziecie prosty przepis, z którego dowiecie się, jak go przygotować.

 

Składniki:

  • 1,5 łyżki nasion chia
  • 250 ml napoju ryżowego/ sojowego lub migdałowego
  • 1 owoc kiwi
  • ½ szt. mango
  • Garść porzeczek czerwonych
  • 1 saszetka Witaminy C Pro

Sposób przygotowania:

  1. Nasiona chia łączymy z wybranym napojem roślinnym w misce lub szklance i mieszamy całość energicznym ruchem. Następnie odstawiamy je na całą noc do lodówki.
  2. Następnego dnia należy osobno zblendować owoce i dodać do każdego z nich Witaminę C Pro.
  3. Do mniejszych słoiczków lub pucharków należy przełożyć gęstą masę chia z napojem roślinnym, następnie dodać mus owocowy.
  4. Gotowe!
(0 Votes)

mgr Milena Grzywińska

Promotorka zdrowego odżywiania i stylu życia. Ukończyła studia magisterskie w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Dietetyka w 2016 roku. W trakcie studiów odbyła liczne praktyki w placówkach szpitalnych, poradniach dietetycznych oraz zakładach produkcji żywności. Od tego czasu swoje doświadczenie poszerzała poprzez pracę w Poradni Chorób Metabolicznych, konsultacje pacjentów szpitalnych, a także opracowywanie indywidualnych jadłospisów. Prowadzi pacjentów klinicznych m.in. po zabiegach chirurgicznych, cukrzycowych, otyłych, z zaburzeniami hormonalnymi oraz alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. W wolnym czasie uwielbia testować nowe przepisy, którymi dzieli się ze swoimi pacjentami. Najważniejsza zasada to: szybko, zdrowo i smacznie.