7 OBSZARÓW SZCZĘŚCIA

Spacer
Spacer

Chodźmy na spacer

Nadeszła długo oczekiwana wiosna, najcudowniejszy moment roku. Nie trzeba zakładać na siebie warstw ubrań, szalików, czapek i rękawic. Przyroda budzi się do życia, ptaki radośnie śpiewają. Jednak w naszym zabieganym świecie łatwo przegapić te wyjątkowe chwile. Może więc, zamiast wsiąść do samochodu, warto ruszyć na spacer?

W dzisiejszym świecie, zabieganym zwariowanym coraz rzadziej poruszamy się pieszo. Liczy się czas i wygoda, więc zamiast na spacer, idziemy na łatwiznę… Po co iść kilometr do sklepu, kiedy można podjechać samochodem, po co przespacerować się z pracy kilka przystanków, kiedy szybciej będzie tramwajem?

A przecież spacer to doskonała forma ruchu, relaksu, wytchnienia czy po prostu poukładania myśli w głowie. Jeśli brakuje nam motywacji, dobrym rozwiązaniem może być zabranie na przechadzkę zwierzaka lub wyjście na spacer z kimś znajomym. Nie zapominajmy, że robiąc tak niewiele, możemy naprawdę bardzo wiele zyskać.

Problemy dnia codziennego znikają

Krótki spacer to niezbyt wymagająca aktywność fizyczna, a może sprawić, że poczujemy się po prostu lepiej. Cudowna zieleń budząca się do życia, kwitnące drzewa sprawią, że po pełnym napięć dniu wyciszymy się, uspokoimy. Może problemy dnia codziennego staną się mniejsze, a nawet całkiem znikną?

Spacerowanie stymuluje naszą kreatywność. Jeśli więc w jakimkolwiek momencie swojej życia czujemy, że utknęliśmy w martwym punkcie, po prostu przejdźmy się na spacer. Świeże powietrze, wiosenny wiatr sprawi, że w głowie z pewnością pojawią się nowe pomysły i rozwiązania.

Spacer to ponadto czas, by się nieco zwolnić tempo, nabrać dystansu. Możemy wybrać się do parku, do lasu, na łąkę, najlepiej gdzieś z dala od samochodów, zgiełku ludzi. Taki nawet półgodzinny relaks wydaje się w dzisiejszym zwariowanym świecie niezbędny dla naszej higieny fizycznej i psychicznej.

Sposób na dobry humor

Spacery są doskonałym remedium na stany depresyjne, jak i też na ogólną poprawę nastroju. Dodają nam też wiary we własne siły. Spacerowanie nie tylko uwalnia serotoninę, ale także endorfiny, substancje powszechnie znane jako hormony szczęścia. Połączenie tych dwóch czynników stanowi idealną mieszankę, która sprawi, że po prostu będziemy szczęśliwsi!

Sposób na lepszy humor
Sposób na lepszy humor

Pokonanie drogi do pracy pieszo to zdecydowanie lepszy pomysł niż filiżanka kawy, to nie tylko zastrzyk energii, ale także lepsze dotlenienie mózgu.

Lepszy sen

Wieczorny spacer to idealny sposób na spokojny sen. Jak już wspominaliśmy, spacery pomagają ciału uwolnić serotoninę, a co za tym idzie, produkcję melatoniny. Melatonina reguluje cykl snu, a więc spacery będą idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy szybciej zasnąć i śnić piękne sny.

Utrata zbędnych kilogramów

Czy nam się to podoba, czy nie, żyjemy w świecie, gdzie fizyczny wygląd jest niezwykle ważny. Dobra forma oraz zgrabna sylwetka z pewnością sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie.

Chód nazywany jest często królową ćwiczeń fizycznych. Mówi się, że w żadnych innych ćwiczeniach nie osiąga się takiej harmonii. Spacer jest doskonałym połączeniem aktywności fizycznej z umysłową, a przede wszystkim daje nam możliwość rozruszania zastałych po zimie kości i stawów.

Regularne spacery poprawiają sylwetkę, ponieważ jest to aktywność fizyczna, która może pomóc w spalaniu tłuszczu. Ciało, zwłaszcza nogi stają się jędrniejsze, poprawia się też kolor naszej skóry, która sprawia wrażenie zdrowszej i bardziej elastycznej.

W przeciwieństwie do innych aktywności, spacerowanie nie wymaga żadnego specjalistycznego ubioru czy sprzętu. Nie wymaga też żadnych specjalnych umiejętności. To najprostsza forma aktywności, z której może korzystać każdy bez względu na wiek, zasób portfela, stan zdrowia czy miejsce zamieszkania. Nie ma więc żadnych wymówek!

Podsumowując, ruch jest niezwykle ważny jest w naszym życiu, nawet ten najprostszy w postaci spaceru. Chodzenie nie tylko wzmacnia naszą ogólną kondycję, ale to także recepta na zgrabną sylwetkę i sprawny umysł. A zatem, chodźmy na spacer!

(0 Votes)

Dr Gaja

Matka natura, matka ziemia i żywicielka, która łączy to, co daje przyroda z badaniami i wiedzą ekspertów. Jej celem jest zbliżanie Was - czytelników - do natury i wskazywanie tych pomysłów na codzienne funkcjonowanie i dietę, które pozwolą Wam żyć w harmonii, szczęściu i zdrowiu. Dzięki naturalnym produktom i wartościowym, merytorycznym poradom, osiągnięcie tego stanu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek 🌱